django - en to km translation catalogue (6 entries)

en: redirect from
km: នាំចេញពី

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
km: គួរតែជាផ្លូវពេញ (absolute path) ហើយមិនបញ្ជូលឈ្មោះ ដមែន (domain name​)។​ឧទាហរណ៍ '/events/search/'។

en: redirect to
km: នាំចេញទៅ

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
km: អាចជាផ្លូវពេញ (absolute path) ឬក៏ URL ទាំងមូលដែលចាប់ផ្តើមជាមួយ 'http://'។

en: redirect
km: នាំចេញ

en: redirects
km: នាំចេញ
